ارزیابی توانها وقابلیت های عناصر بافت قدیمی در توسعه صنعت گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

4تعداد بازدیدکنندگان از موزه حمام پهنه(حمام حضرت): با در نظر داشتن این که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه تعداد بازدیدکنندگان از بناهای قدیمی شهرسمنان اطلاعات دقیقی ارائه نداد،ما در این مبحث از تعداد بازدیدکنندگان از موزه حمام پهنه(حمام حضرت) را به عنوان شاخصی برای برآورد تعداد گردشگران داخلی و خارجی در سال های اخیر بهره گیری کردیم.

افراد بومی و ایرانگرد نیز نسبت به سال 1386 کاهش پیدا کرده می باشد، که به گونه کلی افراد کمی ازبناهای قدیمی شهر دیدن کرده اند و هچنین قابل توجه می باشد که گفته گردد اندازه پخش برنامه های تاریخی(محلی) در استان از طریق رادیو 5دقیقه و 16ثانیه و از طریق تلویزیون46 دقیقه و 14 ثانیه در سال می باشد که باز هم این آمار ضعف منطقه را در زمینه تبلیغات و معرفی نشان می دهد. که با در نظر داشتن نداشتن سایت مناسب(در زمینه معرفی مکان جاذبه ها)، ناچیز و نامناسب بودن بروشورهای تهیه شده، و از همه مهمتر نبودن پلاکارتهای مناسب در اه ورودی شهر در جهت معرفی عناصر بافت و نشان دادن جایگاه آنها در شهر، شرکت نکردن در نمایشگاهها و سمینارهای (ملی-بین المللی) جهت معرفی اینها مانند عوامل دیگری هستندد که به ضعف تبلیات کارا در شهر سمنان مهر تأیید می زنند.

2-تجزیه و تحلیل یافته ها: 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1) آیا عناصر بافت قدیمی می تواند تأثیر مؤثری در جذب گدشگر و سرمایه گردشگری موثر باشد ؟

2) تا چه اندازه شناخت کافی از ظرفیتهای توریستی و معرفی و تبلیغات کارا از بافت قدیمی شهر سمنان در جهت توسعه گردشگری این شهر تأثیر موثری دارد ؟

3) آیا سرمایه گذاری کافی در زمینه توسعه گردشگری (بافت قدیمی شهر سمنان ) شده می باشد ؟

4) آیا شهر سمنان دارای تاسیسات زیر بنایی مناسب جهت جذب گردشگری را دارد؟

5) آیا تبلیغات و اطلاع رسانی لازم از طریق چاپ بروشور و ایجاد پایگاه اینترنتی در زمینه گردشگری بافت قدیمی شهر سمنان انجام شده می باشد ؟

6)  آیا مرکزی برای معرفی فرهنگ بومی بافت قدیمی شهر سمنان هست ؟

7)آیا اقداماتی در جهت تقویت بخش خصوصی و ارائه تسهیلات ویژه به آنان برای سرمایه گذاری در                     زیر ساخت های گردشگری انجام شده می باشد ؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه